מרוקו הקסומה. הילולא של רבי דוד ומשה – 14 ימים באוקטובר

מרוקו הקסומה. ערי המלוכה והסהרה

להילולה של רבי דוד ומשה

טיול למרוקו מאורגן 14 ימים 13 לילות. הגעה ביום ה- 15

יציאה: 25/10/2016 ג' חזרה: 07/11/2016 ב' הגעה: 8/11/2016 ג'

יום 1/ ג': ת"א – אירופה – קזבלנקה

נתחיל את הטיול במפגש בשדה התעופה נתב"ג, משם נטוס לקזבלנקה דרך יעד באירופה.

קזבלנקה היא בירתה הכלכלית והמסחרית של מדינת מרוקו.

בהגיענו לעיר נצא בנסיעה קצרה לבית המלון להתארגנות, קבלת חדרים וקצת התרעננות, לאחר מכן נצא לסיור באתריה התיירותיים והקסומים של העיר.

יום 2/ ד': קזבלנקה

נצא במלוא המרץ לטייל בעיר קזבלנקה, שם נבקר בשווקים המפורסמים הפזורים ברחביה. נגיע גם כן למסגד הגדול שנמצא בעיר שבנייתו עלתה למעלה מ900 מיליון דולר. לאחר מכן נגיע לכיכר מוחמד ה-5, רבוע אנפה ושוק חובוס , שוק זה ידוע כמוכר לצרפתים. לאחר מכן נמשיך לבית הכנסת המפואר של הקהילה היהודית –"בית אל". בסופו של יום נשוב לנקודת מרכזה של העיר ונהנה מקניות בשוק מדינה.

יום 3/ ה': קזבלנקה – רבאט – וואזן – מכנס– פאס

נתחיל את יומנו בארוחת בוקר אותנטית במלון, לאחר מכן נצא יחדיו לכיוון העיר "רבאט" שהיא גם בירתה של מרוקו.

רבאט היא עיר עתיקה המשלבת בתוכה בתי מלכות עתיקים בשילוב עיר חדישה ומודרנית.

ארמונו של המלך מוחמד השישי יהיה היעד הראשון שבו נבקר ושם נתרשם מהפאר הרב המאפיין אותו בכניסה המרשימה לארמון ומהמוזוליאום שבו טומנים לא פחות מהמלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני. משם נמשיך לעבר שרידי טור חסן שהוא מסגד מהמאה ה-12 ונעמיק בסיור בתוך סמטאות הקסבה העתיקה. בהמשך נגיעה לנקודת תצפית מרהיבה הצופה על כל העיר "סאלה" החצויה בנהר הבורגרג שבקצהו נשפך לאוקיינוס האטלנטי. בדרך נעצור ב- "וואזן" ששם נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן. מיד בסיום נמשיך את יומו השני נמשיך לכיוון העיר מכנס שהיא לא פחות מעיר החכמים של יהודי מרוקו, בעיר גרים כמיליון תושבים והיא השלישית בגודלה במרוקו. בסיורנו בעיר נסייר בעיר העתיקה והקסומה, בכיכר המרכזית, נמשיך לרובע היהודי העתיק ונעבור בשער המלכותי והמפואר מאוד של הכניסה לעיר העתיקה, באב אל מנצור. את סיורנו נמשיך לעיר פס שהיא משמשת כבירתה התרבותית של מרוקו, העיר נוסדה במאה ה-8 ולאחר סיור לספיגת מעט מהתרבות המצויה בה נמשיך חזרה לכיוון המלון לארוחת הערב.

יום 4/ ו': פאס

יום זה יודגש כולו לעיר המוסלמית והעתיקה – פס. העיר פס מאופיינת בעיקר בשמירתה ההדוקה על צביונה העתיק.

את הסיור בעיר נתחיל במספר אתרים יהודים, הראשון שנבקר בו הוא ה-"מלאח" היהודי ומשם נמשיך לאתרים יהודים נוספים, נבקר בארמון המלוכה בעיר ונסייר במדינה העתיקה (פאס אל באלי) המשקפת עיר ערבית טיפוסית מימי הביניים שבאים לידי ביטוי ברחובותיה הצרים, נבקר ונתבונן בעבודות הבורסקאים, הנגרים, עובדי הנחושת, אורגי השטיחים, הג'ילז, צמחי המרפא ועוד.. משם נצעד לכיוון מפעל הקרמיקה ונסיים בצפייה במסגד הקראווין ובמוזוליאום של מולאי אידריס. בסיום ניסע למלון ונקבל את השבת.

יום 5/ ש': פאס

יום חופשי ברחבי העיר, אנו ממליצים על טיול רגלי בסמטאותיה הססגוניות והצבעוניות, לא לשכוח לבקר בשדרת ה"שאנז אליזה" , בערב נפגש לארוחת ערב במלון ולאחר מכן נצא באופן מאורגן לערב של פולקלור "חתונה פאסית".

יום 6/ א': פאס – איפראן – מידלת – א-ראשידיה – ארפוד

את הבוקר נתחיל בנסיעה לכיוון דרום לעיירת הקיט והנופש "איפראן", העיירה ממוקמת בליבה של שמורת טבע במעלה הרי האטלס התיכון, העיירה נבנתה ע"י הצרפתים למטרת נופש.

לא סתם נקראת בפי רבים העיר כ"שוויץ" של מרוקו, העיר מיוחדת מאוד ואין אף עיר אחרת בכל מרוקו המשתווה לה. בהמשך דרכנו נחלוף על פני כפרי נוודים ואף נגלוש אל שולי מדבר הסהרה. את היום נמשיך בנסיעה לכיוון העיירה הקטנה ריש, הממוקמת בפתחו של ואדי זיז, נמשיך בדרכנו לעיר "מידלת" הנמצאת בגובה של 1100 מ' ושבעברה שכנו גם יהודים, נמשיך לעיר א-ראשידה שהיא ממש על אם הדרך לא"רפוד", בהגיענו נוכל לחוות אולי לראשונה את המראות הקסומים של נאות המדבר, נצפה בקסבות הבנויות מלבני בוץ לאורכו של נהר זיז כשדקלים מקיפים אותם ולקראת הערב נגיע לעיר ארפוד הממוקמת בלבו של נווה המדבר תפילת, משם נעשה את דרכנו לעבר בית המלון לארוחת ערב ומנוחה.

יום 7/ ב': מרזוגה – פוגארות – טנרירט – ווארזאזאת

עם עלות השחר כבר יחכו לנו הג'יפים שייקחו אותנו לכיוון הדיונה הארוכה והגבוהה ביותר במדבר סהרה והיא "המרזוגה", החוויה העצומה הטמונה במפגש האדיר עם עוצמת המדבר והטבע לא תשאיר אף אחד מאתנו אדיש. נמהר ונחזור לכיוון המלון לארוחת בוקר ובסיומה נתארגן ליציאה לכיוון מערב. בדרכנו נצפה בשיטת אגירת המים הייחודית של שבטי הבדווים שנקראת שרשרת ה"פוגארות". משם נמשיך לכיוונה של אחת מהפינות הקסומות במרוקו – קניון הטודרה, בהמשך נסיעתנו נעבור בעיירה טינרירט ובולמן, נבצע תצפית מרהיבה לכיוונו של נהר הדאדס ואת יומנו נסיים בהגעה לעיירה וורזאזאת והעברה למלון ולארוחת ערב.

יום 8/ ג': ווארזאזאת – אגויים – מרקש

היום השמיני מתאפיין בנופים מדהימים שילוו אותנו כמעט כל היום, את היום נתחיל בנסיעה לכיוון אגויים ונשתתף יחד בהילולא של רבי דוד ומשה. את המשך יומנו נעשה בכיוון מעבר ההרים טיזין טיצ'קה הממוקמת בהר האטלס הגבוה ונגיע עד לפנינת הדרום – מרקש.

יום 9/ ד': מרקש – אוריקה – מרקש

בסיומה של ארוחת הבוקר נתחיל את טיפוסנו אל ליבו של הר האטלס הגבוה, בדרכנו נעבור בעמק האוריקה הירוק והשופע במים, העמק משמש את תושבי מרקש כמפלט לחום בחודשי הקיץ החמים.

לקראת שעות אחר הצהרים נעשה את דרכנו חזרה למרקש, נעבור ונסייר בכיכר המרכזית הקרויה על שמו של "גמע אל פנה" , מרקש ידועה בקצבה הדינאמי ובכיכר העיר האווירה מורגשת ביותר. בסיורנו בעיר נוכל להתעכב בבסטות ובדוכני המזון המצויים בשפע בין סמטאותיה של העיר, נצפה במופעי רחוב מרהיבים של אקרובטים, להטוטנים, מאלפי נחשים ועוד.. נבקר במדינה הצבעוני והמרתק של מרוקו. נבקר בבתי המלאכה השונים של אמני הנחושת, הנגרות , האריגה ולאחר מכן נחזור למלון לארוחת ערב ומנוחה.

יום 10/ ה': מרקש

אי אפשר שלא לבקר בשווקיה הססגוניים של מרקש ולחוות את העושר המונונטי שבה שמייצגים את שושלת מרוקו העתיקה ולכן נדגיש את הבוקר לסיור באתרים אלו במרקש, משם נמשיך לגני המנרה, שמוקפים בלא פחות מ-12 אלף עצי זית, נצפה על מסגד הכותביה המפורסם בירידי הספרים שנערכים בו ושאותו בנה יעקוב אל מנסור . בביהכ"נ סלאת לא-עג'אמה ובארמון לה באהיה, בסיומו של הסיור נחזור למלון לארוחת ערב ומנוחה ונצא שוב לחוויה פולקלורית "ברברית" ה"פנטזיה של עלי".

יום 11 / ו': מרקש – אגדיר

נסיים את סיורנו במרקש ונמשיך לכיוונה של העיר אגדיר שהיא עיר קיט ונופש, בדרכנו נעבור באזור עצי הארגן ואם יתמזל מזלנו אף נבקר במפעל לזיקוק שמן , בהגיענו לאגדיר נמשיך למלון למנוחה וארוחת ערב.

יום 12/ ש': אגדיר

יום שבת הינו יום חופשי לבלות כרצונכם. תפילות, טיולים בעיר התיירותית המדהימה – אגאדיר. במוצאי השבת נאכל את ארוחת הערב.

יום 13/ א': אגדיר- קזבלנקה

מיד לאחר אחרות הבוקר, נעזוב את אגדיר ונעשה את דרכנו חזרה לקזבלנקה ושם יהיה לכם זמן לקניות והשלמות בשווקים המפורסמים.

יום 14/ ב': קזבלנקה – אירופה – תל אביב

התארגנות חזרה לארץ ונסיעה מאורגנת לכיוון שדה התעופה הלאומי של קזבלנקה וטיסה חזרה לת"א דרך יעד אירופי.

המחיר 1890 דולר

לאדם בחדר זוגי

לפרטים נוספים צרו קשר עם ג'ק טיולים למרוקו בטלפון: 052-268-5947