מרוקו הקסומה. ערי המלוכה והקסבות להילולא של רבי יצחק אבוחצירא

מרוקו הקסומה. ערי המלוכה והקסבות
להילולא של רבי יצחק אבוחצירא
מאורגן 14 ימים 13 לילות. הגעה ביום ה- 15
יציאה: 30/01/2017 ב' חזרה: 12/02/2017 א' הגעה: 13/02/2017 ב'

יום 1/ ב': ת"א – אירופה – קזבלנקה

נתחיל את הטיול במפגש בשדה התעופה נתב"ג, משם נטוס לקזבלנקה דרך יעד באירופה.
קזבלנקה היא בירתה הכלכלית והמסחרית של מדינת מרוקו.
בהגיענו לעיר נצא בנסיעה קצרה לבית המלון להתארגנות, קבלת חדרים וקצת התרעננות, לאחר מכן נצא לסיור באתריה התיירותיים והקסומים של העיר.

יום 2/ ג': קזבלנקה

היום נטייל בעיר קזבלנקה נבקר בשווקים המפורסמים הפזורים ברחביה. נגיע גם כן למסגד הגדול שנמצא בעיר שבנייתו עלתה למעלה מ900 מיליון דולר. לאחר מכן נגיע לכיכר מוחמד ה-5, רבוע אנפה ושוק חובוס , שוק זה ידוע כמוכר לצרפתים. לאחר מכן נמשיך לבית הכנסת המפואר של הקהילה היהודית –"בית אל". בסופו של יום נשוב לנקודת מרכזה של העיר ונהנה מקניות בשוק מדינה.

יום 3/ ד': קזבלנקה- מרקש

בבוקר היום השלישי נעשה את דרכנו למרקש הידועה בקצבה הדינאמי וצבעיה המדהימים. לכשנגיע נעשה סיור ראשוני להיכרות העיר הנפלאה הזו. בסיום, נגיע למלון לארוחת ערב .

יום 4/ ה': מרקש – אסווירה – אגדיר

לאחר ארוחת הבוקר והתארגנות, נחל את דרכנו דרומה לכיוונה של העיר אסווירה (מוגדור), העיר הממוקמת בחופו של האוקיינוס האטלנטי , ידועה בלבן שעוטף את בתיה והחלונות הכחולים , העיר מוקפת חומה בצבע חום-אדמדם. נמשיך לכיוון הרובע היהודי ונבקר בקברו של הצדיק ר' חיים פינטו.

נמשיך ונוכל להתרשם מנמל הדייג הגדול עומדים הסוחרים ומוכרים את הדגים הטריים שהוציאו ישירות מהים. משם ניסע לאגאדיר- עיר הקיט. העיר המדהימה שנחרבה כולה ברעידת אדמה בשנת 1960, נבנתה מחדש ונהפכה לעיר נופש מדהימה ומיוחדת במינה. בערב נגיע למלון ונאכל את ארוחת הערב יחדיו.

יום 5/ ו': אגדיר

ביום זה נתמקד באתרים של אגאדיר ובנקודות המרכזיות של העיר. נוכל לצפות בדייגים וספינותיהם חוזרים עם מה שהצליחו להעלות בחכתם באותו היום. זאת ועוד , נראה את המצודה הצופה על העיר ונבקר באזור הססגוני שלאורך חופה של אגאדיר- אזור מרובה חנויות ומרכזים תיירותיים.

יום 6/ ש': אגדיר

שבת חופשית באגאדיר. לסיורים רגליים ברחבי העיר ולתפילות למי שירצה.

יום 7/ א': אגדיר – מרקש

הבוקר נטייל בשוק אל-חד או שוק עין זגיין (תלוי איזה מהם פתוח באותו היום) אשר מונים למעלה מ 1000 חנויות . בסיום הסיור נעזוב את אגאדיר ונתחיל את דרכנו למרקש. הלוא היא- העיר האדומה. אם יתמזל מזלנו, כבר בדרכנו למרקש נוכל לבקר באחד ממפעלי שמן הארגאן המפורסם.

יום 8/ ב': מרקש – אוריקה – מרקש

בסיומה של ארוחת הבוקר נתחיל את טיפוסנו אל ליבו של הר האטלס הגבוה, בדרכנו נעבור בעמק האוריקה הירוק והשופע במים, העמק משמש את תושבי מרקש כמפלט לחום בחודשי הקיץ החמים.
לקראת שעות אחר הצהרים נעשה את דרכנו חזרה למרקש, נעבור ונסייר בכיכר המרכזית הקרויה על שמו של "גמע אל פנה" , מרקש ידועה בקצבה הדינאמי ובכיכר העיר האווירה מורגשת ביותר. בסיורנו בעיר נוכל להתעכב בבסטות ובדוכני המזון המצויים בשפע בין סמטאותיה של העיר, נצפה במופעי רחוב מרהיבים של אקרובטים, להטוטנים, מאלפי נחשים ועוד.. נבקר במדינה הצבעוני והמרתק של מרוקו. נבקר בבתי המלאכה השונים של אמני הנחושת, הנגרות , האריגה ולאחר מכן נחזור למלון לארוחת ערב ומנוחה.

יום 9/ ג': מרקש

אי אפשר שלא לבקר בשוקיה הססגוניים של מרקש ולחוות את העושר המונונטי שבה שמייצגים את שושלת מרוקו העתיקה ולכן נדגיש את הבוקר לסיור באתרים אלו במרקש, משם נמשיך לגני המנרה, שמוקפים בלא פחות מ-12 אלף עצי זית, נצפה על מסגד הכותביה המפורסם בירידי הספרים שנערכים בו ושאותו בנה יעקוב אל מנסור . בביהכ"נ סלאת לא-עג'אמה ובארמון לה באהיה, בסיומו של הסיור נחזור למלון לארוחת ערב ומנוחה ונצא שוב לחוויה פולקלורית "ברברית" ה"פנטזיה של עלי".

יום 10/ ד': מרקש –ווארזאזאת

בבוקר זה ניפרד ממרקש וניסע דרומה, בדרכנו נוכל לראות נופים עוצרי נשימה תוך חציית הרי האטלס. נעבור ב "טיזין טיצ'קה"- כפר קטנטן שנמצא באמצע הדרך. בסיום דרכנו המופלאה, נגיע לעיר וורזאזאת. התארגנות במלון וארוחת ערב.

יום 11/ ה': ווארזאזאת – ארשדיה – גורמה – פס

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את העיר וורזאזאת וניסע לטולל גורמה . בדרכנו נעבור דרך ארשדיה. בהגיענו לגורמה ניקח חלק בהילולא של רבי יצחק אבוחצירא. בסיום ההילולא נעלה לאוטובוס מרוצים ומחויכים וניסע לעיר פאס.
פאס היא עיר התרבות של מרוקו אשר נוסדה במאה השמינית. בהגיענו לפאס, נתארגן במלון ונאכל את ארוחת הערב יחדיו.

יום 12/ ו': פאס

יום זה יודגש כולו לעיר המוסלמית והעתיקה – פאס. העיר פאס מאופיינת בעיקר בשמירתה ההדוקה על צביונה העתיק.
את הסיור בעיר נתחיל במספר אתרים יהודים, הראשון שנבקר בו הוא המלאח היהודי ומשם נמשיך לאתרים יהודים נוספים, נבקר בארמון המלוכה בעיר ונסייר במדינה העתיקה ( פאס אל באלי) המשקפת עיר ערבית טיפוסית מימי הביניים שבאים לידי ביטוי ברחובותיה הצרים, נבקר ונתבונן בעבודות הבורסקאים, הנגרים, עובדי הנחושת, אורגי השטיחים, הג'ילז, צמחי המרפא ועוד.. משם נצעד לכיוון מפעל הקרמיקה ונסיים בצפייה במסגד הקראווין ובמוזוליאום של מולאי אידריס.

יום 13/ ש': פאס

יום חופשי ברחבי העיר, אנו ממליצים על טיול רגלי בסמטאותיה הססגוניות והצבעוניות, לא לשכוח לבקר בשדרת ה"שאנז אליזה" , בערב נפגש לארוחת ערב במלון ולאחר מכן נצא באופן מאורגן לערב של פולקלור "חתונה פאסית".
יום 14/ א': פס- רבט- קזבלנקה – אירופה – תל אביב

נתחיל את יומנו בארוחת בוקר מוקדמת במיוחד במלון, לאחר מכן נצא יחדיו לכיוון העיר רבאט שהיא גם בירתה של מרוקו.
רבאט היא עיר עתיקה המשלבת בתוכה בתי מלכות עתיקים בשילוב עיר חדישה ומודרנית.

ארמונו של המלך מוחמד השישי יהיה היעד הראשון שבו נבקר ושם נתרשם מהפאר הרב המאפיין אותו בכניסה המרשימה לארמון ומהמוזוליאום שבו טומנים לא פחות מהמלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני. משם נמשיך לעבר שרידי טור חסן שהוא מסגד מהמאה ה-12. בהמשך נגיע לנקודת תצפית מרהיבה הצופה על כל העיר "סאלה" החצויה בנהר הבורגרג שבקצהו נשפך לאוקיינוס האטלנטי.
בסיום הסיור, נגיע לנמל התעופה של קזבלנקה לטיסה חזרה לתל אביב . נעצור בתחנת ביניים באירופה.
תם ונשלם הטיול.