מרוקו הקסומה. ערי המלוכה והסהרה
להילולא של רבי רבי דוד בן ברוך
מאורגן 14 ימים 13 לילות. הגעה ביום ה- 15
יציאה: 05/12/2018 ד' חזרה: 18/12/2018 ג' הגעה: 19/12/2018 ד'
יום 1/ ד': ת"א – אירופה – קזבלנקה
נתחיל את הטיול במפגש בשדה התעופה נתב"ג, משם נטוס לקזבלנקה דרך יעד באירופה.
משם ניסע אל פנינת הדרום – מרקש.
בהגיענו לעיר, נצא לסיור באתריה התיירותיים והקסומים של העיר
יום 2/ ה': קזבלנקה- מרקש
מיד בסיום ארוחת הבוקר, נצא במרוכז לסיור ראשוני באתריה המפורסמים של מרקש.
יום 3/ ו': מרקש – אוריקה – מרקש
בסיומה של ארוחת הבוקר נתחיל את טיפוסנו אל ליבו של הר האטלס הגבוה, בדרכנו נעבור בעמק האוריקה הירוק והשופע במים, העמק משמש את תושבי מרקש כמפלט לחום בחודשי הקיץ החמים. במהלך הסיור נוכל לראות את הכפרים הברבריים ולהתרשם מצורת החיים שלהם. בסיום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב.
יום 4/ ש': מרקש
שבת חופשית לסיורים רגליים ו/או מנוחה. בערב נצא במרוכז למופע יחיד במינו "הפנטזיה של עלי".
יום 5/ א': מרקש –אגדיר – אולד ברחל – אגדיר
בבוקר היום החמישי של טיולנו, נצא לסיור בגני המנרה המפורסמים של העיר אשר מוקפים ב 12 אלף עצי זית. נוכל לצפות גם במסגד הכותביה שנבנה ע"י יעקב אל מנסור ובעבר שימש מקום לירידי הסופרים בעיר.
נבקר גם בבית הכנסת סלאת לא-עג'אמה ובארמון לה באהיה. בסיום הסיור, נמשיך בדרכנו אל עיר הנופש – אגאדיר.
בערב נבקר באולד ברחל ונזכה להשתתף בהילולא של רבי דוד בן ברוך. בסיום ההילולא ניסע למלון באגאדיר להתארגנות ולינה.
יום 6/ ב' : אגדיר
יום מוקדש לסיורים באתריה המרכזיים של העיר. נצא לראות את הדייגים על ספינותיהם חוזרים עם השלל. נעלה אל המצודה החולשת על העיר ושבה ארע אסון רעידת האדמה ב-1960, נבקר באזור התיירותי והמסחרי של אגדיר אשר לאורך החוף. נבקר בשוק אל-חד, המונה למעלה מ-1000 חנויות. (במידה והשוק סגור, נגיע לשוק עין-זגיין) ולאחר הסיור נחזור למלון לארוחת הערב.
יום 7/ ג': אגדיר- אגויים – ווארזאזאת
בבוקר היום השביעי של טיולנו, נתחיל בנסיעה לוורזאזת – עיר הסרטים. תוך כדי נסיעה נוכל להתרשם מנופים מרהיבים ונחלוף על פני הערים- טליווין וטרודנט. בהמשך הדרך נבקר באגויים ושם נעלה אל קברו של רבי דוד וברוך. בסיום הסיור נמשיך בדרכנו אל עיר הסרטים – ווארזאזאת ונצא סיור ראשוני בעיר.
יום 8/ ד': ווארזאזאת – טודרה – ארפוד
בסיום ארוחת הבוקר נצא לסיור מרוכז באתריה המפורסמים של וורזאזאת . בדרכנו נוכל להתרשם מנופים יפים במיוחד של בניינים הבנויים באופן ייחודי לאזור זה.
משם נמשיך לעמק הטודרה ונגיע לקניון הטודרה מראות טבע מעלפים. לקראת ערב נגיע אל העיירה ארפוד בלב נווה המדבר תפיללת. בדרכנו נצפה בשיטת אגירת המים הייחודית של שבטי הבדווים שנקראת שרשרת ה- "פוגארות. בסיום הסיור נתארגן ונצא רכובים על גי'פים לדיונות מרזודה לראות את השקיעה מהנקודה הכי קרובה. בסיום חזרה למלון.
יום 9/ ה': מרזוגה – ארפוד – מידלת – איפראן – פאס
היום נמשיך בנסיעה לכיוון העיירה הקטנה ריש, הממוקמת בפתחו של ואדי זיז, נמשיך בדרכנו לעיר מידלת הנמצאת בגובה של 1100 מ' ושבעברה שכנו גם יהודים. משם נמשיך למידלת ובדרך נעצור בעין הסרדו ומשם לעיירת קייט אשר ממוקמת בשמורת טבע- הלוא היא איפראן. נצפה במונמנט המרשים של האריה ונסייר רגלית בעיירה המקסימה המכונה שוויץ של מרוקו. לקראת הערב נגיע אל העיר "פאס".
יום 10/ ו': פאס
יום זה יודגש כולו לעיר המוסלמית והעתיקה – פאס. העיר פאס מאופיינת בעיקר בשמירתה ההדוקה על צביונה העתיק.
את הסיור בעיר נתחיל במספר אתרים יהודים, הראשון שנבקר בו הוא המלאח היהודי ומשם נמשיך לאתרים יהודים נוספים, נבקר בארמון המלוכה בעיר ונסייר במדינה העתיקה ( פאס אל באלי) המשקפת עיר ערבית טיפוסית מימי הביניים שבאים לידי ביטוי ברחובותיה הצרים, נבקר ונתבונן בעבודות הבורסקאים, הנגרים, עובדי הנחושת, אורגי השטיחים, הג'ילז, צמחי המרפא ועוד.. משם נצעד לכיוון מפעל הקרמיקה ונסיים בצפייה במסגד הקראווין ובמוזוליאום של מולאי אידריס
יום 11/ ש': פאס
שבת חופשית לסיורים רגליים בסמטאות הצבעוניות ובשדרה המפורסמת "שאנז אליזה" של העיר.
במוצאי השבת נצא יחד לערב פולקלורי מיוחד – "חתונה פאסית".
יום 12/ א': פאס – מכנס – וואזן – רבט – קזבלנקה
אחרי לילה במלון בפאס, נאכל את ארוחת הבוקר במלון ונמשיך בדרכנו אל העיר האימפריאלית של מרוקו אשר נוסדה ע"י מולאי איסמעיל – מכנס. נבקר ברובע היהודי ובשער המפורסם באב אלמנסור. בסיום הסיור, נעלה אל קברו של הצדיק רבי עמרם בן דיוואן. בסיום הביקור נמשיך לכיוון העיר- "רבאט". כמו כל עיר בירה, גם ברבאט מתרכזים כל משרדי הממשלה והממלכות. נסייר במתחם ארמון המלוכה המפואר ונמשיך ל- "מוזוליאום" שבו נמצא קברם של המלכים- מוחמד החמישי ובנו חסן השני. משם נמשיך ונטייל במקומות העתיקים באזור.
בסיום הסיור, נצא בדרכנו חזרה אל העיר קזבלנקה
יום 13/ ב': קזבלנקה
נתחיל את סיורנו במסגד המפורסם והכי גדול בעיר ומשם נבקר בשווקים המפורסמים הפזורים ברחביה. לאחר מכן נגיע לכיכר מוחמד ה-5, רבוע אנפה ושוק חובוס, שוק זה ידוע כמוכר לצרפתים. לאחר מכן נמשיך לבית הכנסת המפואר של הקהילה היהודית –"בית אל". בסופו של יום נהנה מהשלמת קניות בשוק המקומי. בסיום הסיור נחזור למלון להתארגנות וארוחת ערב.
יום 14/ ג': קזבלנקה – אירופה – תל אביב
התארגנות חזרה לארץ ונסיעה מאורגנת לכיוון שדה התעופה הלאומי של קזבלנקה וטיסה חזרה לת"א דרך יעד אירופי.